Український інститут публічної політики оприлюднив матеріали проекту "Участь громадянського суспільства в заходах по боротьбі з корупцією в країнах Східного партнерства". Дослідження ставлять на порядок денний питання ролі та потенціалу громадськості в антикорупційні боротьбі та рекомендують якомога активніше залучати третій сектор до реалізації антикорупційних ініціатив у рамках політики Східного партнерства.
Корупція залишається однією з головних проблем, що впливають на демократичний та економічний розвиток країн Східного Партнерства. Особливо гострою корупційна ситуація є в трьох обраних для дослідження країнах: Молдови, Вірменії та Україні. Незважаючи на те, що Єреван, Кишинів і Київ проявили різний рівень прогресу в розробці політики боротьби з корупцією та виконання міжнародних зобов'язань, їхні уряди не вважають боротьбу з корупцією справді пріоритетним завданням. Антикорупційна політика залишається на першочергових позиціях порядку денного урядів завдяки громадській думці та міжнародному тиску. На думку авторів дослідження, для посилення ролі громадськості в антикорупційній політиці зацікавлені сторони повинні: визначити пріоритети для спільних дій по боротьбі з корупцією, встановлювати між собою партнерські стосунки та обмінюватися ідеями досвідом та напрацюваннями; використовувати існуючі та розробляти нові інструменти, тощо.
Дослідження були проведені в рамках проекту "Участь громадянського суспільства у заходах по боротьбі з корупцією в країнах Східного партнерства", який реалізується Українським інститутом публічної політики (Київ), Міжнародним центром людського розвитку (Єреван), Інститутом публічної політики (Кишинів) у співпраці з FRIDE (Мадрид) за фінансової підтримки від Трасту Чорного моря, проекту Американського Фонду Германа Маршалла.
Це дослідження було представлене на організованому урядом Польщі семінарі, який був присвячений співпраці НУО та уряду в боротьбі з корупцією в країнах Східного партнерства у Варшаві 15-16 листопада 2010 року, а також на засіданні антикорупційної підгрупи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства у Берліні 18-19 листопада 2010 року. Рекомендації дослідження також були представлені учасникам експертної панелі з боротьби з корупцією Східного партнерства та інституціям ЄС.
Аналітична записка “Боротьба з корупцією в країнах Східного партнерства: погляд громадянського суспільства” .
Дослідження “Боротьба з корупцією в країнах Східного партнерства: погляд громадянського суспільства” англійською мовою.
Дослідження “Боротьба з корупцією в Україні: погляд громадянського суспільства” російською мовою.